Haber

30 yıllık isyan: Su hattı sorunu çözülmedi

30 yıllık isyan: Su sınırındaki sorun çözülmedi

Fahrettin Sağlam: “Su hattındaki sorunu ne belediye çözüyor ne de KASKİ”

“Kesinti sonrası oluşan kir evimdeki eşyalarıma da zarar veriyor”

KAYSERİ – Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yaşayan Fahrettin Sağlam, su hattı sorununun giderilmemesi nedeniyle mağdur olduğunu söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Germir Mahallesi Avanos Caddesi 460 Sokak’ta 30 yıldır ikamet eden Fahrettin Sağlam, evinin içme suyu şebekesinin sonunda olduğu için mahallede herhangi bir kesinti veya tadilat olması durumunda eşyalarının zarar gördüğünü söyledi. ve su kesilir. Gerek belediyeden gerekse Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresinden her zaman yardım istediğini belirten Sağlam, gelen ekiplerin “Bu bizim işimiz değil” diyerek gittiklerini ve sorunlarına çözüm üretilmediğini söyledi. Tıkanmanın borulara getirdiği pislikler nedeniyle eşyalarının da zarar gördüğünü söyleyen Fahrettin Sağlam, “30 yıldır bu mahallede oturuyorum. Buradaki sorun, üzerimizdeki içme suyu şebekesinin bitmesi. sokak burası benim evimin girişi pislik çamur getiriyor buraya dolduruyor günlerce susuz kalıyorum güneş elektriğimi çamaşır makinemi kombimi tıkayarak arızalara neden oluyor ben de bunlardan kim sorumlu dediğimde , belediye ‘karışmam’ diyor, KASKİ ‘müdahale etmem’ diyor. Ben böyle zulümler yaşıyorum.Yine gelip kompresörle açtılar bir kaç kez bir şeyler yapmaya çalıştılar ama tahlil çıkmadı . Bir gün sonra sular durunca aynı şeyi tekrar yaşadım” dedi.

Sürekli KASKİ’yi aradığını ancak kimsenin gelmediğini belirten Sağlam, “2 gündür suyum kesildi. Akşam bekçi geldi yapamayacağını buraya kepçe lazım dedi. Tekrar aradım. Sabah oradaki görevli beklemede olduğunu ve geleceklerini söyledi.Daha sonra muhtardan biri tekrar aradı.Yetkililerden yardım bekliyoruz. 30 metre ileride yatay bir hat var onu oraya bağla çözüm getir dedim. Bir grup insan arabayla geldi ve ‘Bu bizim işimiz değil’ dediler. Yetkililerin bir an önce bu sorunumuzla ilgili bize yardımcı olmalarını istiyorum’ dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu