Haber

Afetzedeler için sahaya atılan oyuncaklar

KOCAELİ (İGFA) –İzmitliler periler maçında depremzedelerin çocukları için sahaya oyuncak yağdırdı

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın Atatürk Spor Salonu’nda Kırklareli Basket’i konuk ettiği maçın ortasında, maça gelen vatandaşlar pelüş oyuncaklarını sahaya attı.

Futbolcular, depremden etkilenen çocuklarla birlikte ‘Türkiye Tek Yürek’ pankartı ile sahaya çıktı.

Geçtiğimiz gün tüm halkımızı kampanyaya destek vermeye davet eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, maçı tribünlerden takip ederek kampanyaya takviyeler verdi. Hürriyet’in yanında getirdiği pelüş oyuncağı sahaya atarak depremzedelere bir nebze olsun moral olabilecek etkinliğe katılım sağladı.

Devre arasında düzenlenen etkinlik öncesi konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ülkemiz maalesef zor günlerden geçiyor. 10 ili etkileyen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler tüm ülkemizi etkilemiş ve canımızı yakmıştır. Binlerce insanımızı kaybettik. Binlerce insanımız yaralandı ve kurtuldu. Yaralarımızı birlikte saracağız. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Dayanışma ile acılarımızı bir nebze olsun hafifletmek istedik. Depremzede ailelerimizin ve çocuklarımızın başımızın üstünde yeri var. Tüm Türkiye’ye sesleniyoruz; Bu yardımlar ve dayanışma devam etmelidir. Oradaki yaraları hızlıca sarmamız gerekiyor. Bütün milletimizin başı sağolsun. Herkese hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu