Haber

Büyükşehir’den depremzedelere ücretsiz ulaşım

Büyükşehir Belediyesi’nin oy birliği ile aldığı kararla depremzedelere yıl sonuna kadar geçerli olacak ücretsiz ulaşım kartları verilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, depremzedelerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanabilmesi için düğmeye bastı. Büyükşehir meclisinde AK Parti, CHP, ÂLÂ Parti, MHP ve SP küme milletvekillerinin ortak önergesiyle alınan kararla Kocaeli’ye gelen ve AFAD’a kayıtlı depremzedeler ücretsiz ulaşımdan yararlanacak. Depremzedelere misafir kartı verilecek ve kartlar yıl sonuna kadar geçerli olacak.

YARA TORBALARI İÇİN

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremin ardından harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm ekiplerini bölgeye gönderdi. Depremin yaralarının bir an önce sarılması için arama kurtarmadan altyapı hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’ye gelen depremzedelerin ulaşımı için değerli bir hizmeti devreye aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Hatay’ın Defne ilçesinde bulunması nedeniyle meclisin şubat ayı oturumu Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak başkanlığında gerçekleştirildi. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

“MİSAFİR KARTI”

Depremin ardından ilimize gelen depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şimdi de afetzedelerin şehir içi ulaşımını kolaylaştırmak için “Misafir Kart” uygulamasını başlattı.

ÜCRETSİZ BİNİŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Misafir Kart’ ile depremzedelerin özel halk otobüsleri ve il genelinde belediyeye bağlı tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları sağlanıyor.

DEPREM MAĞDURLARI AFAD’A KAYITLI

Kocaeli Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü-AFAD, depremzede listesindeki vatandaşlardan sadece kimlik ve vesikalık fotoğraf istiyor. Fotoğrafı olmayan vatandaşların web kamerası ile fotoğrafları çekilecek. Vatandaşlar, kartlarını İzmit, Gebze ve Gölcük Seyahat kartları ofisinden alabilecek. Ayrıca taşınabilir seyahat kartları aracı ile il genelinde belirlenecek değerli yerlerde depremzedelere misafir kartı verilmeye başlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu