Haber

Çubuk’ta 813 depremzede öğrenci eğitim görüyor

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, depremden etkilenen 813 öğrencinin ilçelerinde eğitim ve öğretime devam ettiğini belirtti.

Kılıç, yaptığı açıklamada, ilçeye gelen depremzedelerin tek tek ziyaret edilerek öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının giderildiğini ve ilçedeki okullara yerleştirildiğini söyledi.

Afetzedelerin yaşadığı travmaları en aza indirmek için ilk günden bu yana var güçleriyle çalıştıklarını belirten Kılıç, “Yaklaşık 5 bin 490 depremzede, Çubuk KYK öğrenci yurdu başta olmak üzere ilçemizde ev, otel ve evlerde misafir ediliyor. Tespitlerimize göre bu misafirlerin 1509’u öğrenci. Yaptığımız görüşmeler sonucunda bu öğrencilerin 813’ü ilçemizdeki okullara yerleştirildi.” söz konusu.

Çubuk KYK yurdunda okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine sınıf açtıklarını belirten Kılıç, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz eğitim ve öğretimlerine buradan devam edebiliyorlar. Lise öğrencilerimizin gidecekleri okullara ulaşımları sağlanıyor. İlçe merkezindeki depremzedelerimizin adreslerine yakın okullarda kayıtları yapıldı. Okul kıyafetleri ve ihtiyaçları Okullara yerleştirilen depremzedelerin tamamı temin edildi.Kayıtsız öğrencilerin aileleri ve kendileriyle görüşme halindeyiz.”

Öğrencileri okullarında ziyaret ettiklerini hatırlatan Kılıç, her gün yeni kayıtların yapıldığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu