Sağlık

Hayat Hastanesi’nden sürdürülebilir sorumluluk

Kenan SERTALP

Sürdürülebilirlik adına değerli bir yatırımı hayata geçirdik” dedi. Tüm firmaların sürdürülebilir yaşam ve çevre konusuna hassasiyet göstermesi gerektiğinin altını çizen Kabalar, hayata geçirdikleri güneş enerjisi santrali hakkında bilgi verdi.

Sürdürülebilirliğe verdikleri değeri vurgulayan Kabalar, “Sürdürülebilirlik adına değerli bir yatırımı hayata geçirdik ve Güneş Enerji Santralimizi devreye aldık. Orhaneli İlçesi Sırıl Mahallesi’ndeki 54 bin metrekare marjinal tarım arazimize 3 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kurma kararı aldık.

Kabalar, hayata geçirilen projenin detayları hakkında şunları söyledi: ‘Santralimiz yılda 4 milyon 400 bin KWH elektrik üretecek ve elektrik ihtiyacımızı tam olarak karşılayacak. Daha akılda kalıcı olması için sistemimiz 1.617 hanenin yıllık elektrik ihtiyacını yerli, milli ve yeşil enerjiden karşılayabilecek potansiyele sahiptir.

Güneş enerji santralimiz doğalgaz, kömür vb. formda kullanılabilir. Fosil yakıt tüketiminin önüne geçecek ve önümüzdeki yıllarda adını sıkça duyacağımız karbon salınımını azaltacaktır. Yıllık 2 bin 973 ton karbon salınımı azaltılacak ve 51 bin 480 ağaç kurtarılacak.

Hayat Hastanesi yatırımlarına devam ediyor

Özel Hayat Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Özkul, “Hayat Sağlık Grubu markasını ulusal düzeye taşımak için yeni bir adım attık ve İstanbul’da Pendik Şifa Hastanesi’ni bünyemize dahil ettik. Toplam yüzölçümü 5 bin metrekare olan Pendik Şifa Hastanesi bin metrekare, 46 hasta yatağı ve 29 oda eczanesi ile hizmet veriyor. Şubede toplam 27 hekim görev yapıyor. Pendik Şifa Hastanesi Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın olup sağlık turizmi için çalışmalara başlanacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu