Haber

IKBY’deki öğrenciler depremzedeler için yardım kampanyasına katıldı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (KBY), deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlattı.

Süleymaniye’de düzenlenen kampanyanın ortasında öğrenciler de vardı.

Kampanyaya çocuk desteği

10 yaşındaki Ferhan ve kardeşi, deprem olduğunu televizyondan öğrenince kıyafetleri ve oyuncaklarıyla yardım kampanyasına katıldı.

Kardeşler kumbaralarında topladıkları paraları da depremzedelere bağışladı.

Deprem hesabına borçlandırıldı

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu tarafından kampanyaya ilişkin bir açıklama yapıldı. Ülkeler arasındaki Maarif Okulları-Erbil öğrencilerinin bağış kampanyasında topladıkları 15 bin doları deprem için açılan Başkonsolosluk hesabına yatırdıkları kaydedildi.

Duhok’ta oluşturulan yardım noktaları

Öte yandan Duhok’ta depremzedeler için kurulan yardım noktalarına vatandaşlar yoğun ilgi göstermeye devam ederken, kentteki öğrenciler de imkanları ölçüsünde yardımda bulunuyor.

Kentteki Beyin sarsıntısı Yardım Merkezi Başkanı Diman Cercis, öğrencilerin yardım kutusuna para atmasının ardından depremzedelere teslim edilmesini söylediklerini söyledi:

Evsiz olduklarını ve bizden daha fazla paraya ihtiyaçları olduğunu söylediler. Örneğin bir çocuk en sevdiği oyuncak ayısını getirmiş ve depremzedelerin oyunsuz kaldığını söylemiş ve bu oyuncağın kendilerine gönderilmesini istemiş.

Barzani’nin Gaziantep ziyareti

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep’i ziyaret eden KBY Lideri Neçirvan Barzani, “Türkiye büyük bir ülke, büyük bir gayretle bu sorunun üstesinden geleceğine inanıyorum.”dedi.

Gözden kaçırma IKBY’nin sağlık ekibi yardım için Türkiye’de Haberin Detayları
Neçirvan Barzani Gaziantep’i ziyaret etti: Türkiye büyük bir ülke Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu