Ekonomi

İstanbul’da stoklanan yeni araçlar drone kamera ile görüntülendi

Vatandaşlar için araba yok, filosu olan kiracılar

İstanbul’un çeşitli noktalarında stoklanan yeni araçlar drone kamerasına yansıdı

İSTANBUL – Türkiye genelinde bayilerde sıfır araç sıkıntısı devam ederken, İstanbul’un çeşitli noktalarında stoklanan araçlar dikkat çekti. Eyüpsultan’da otoyol kenarına ve Zeytinburnu’nda bir otoparka yığılan araçlar drone ile görüntülendi.

Türkiye’de “sıfır araç” sorunu giderek daha ciddi hale geldi. Vatandaşlar otomobil bayilerinden yeni araç alamazlarken, İstanbul’un çeşitli noktalarında stoklanan yeni araçlar dikkat çekti.

Eyüpsultan Göktürk’te bir otoban kenarında bir rent a car firmasına ait olduğu iddia edilen yüzlerce yeni araç görenleri hayrete düşürdü. İstanbul Havalimanı’na yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki otoyolun çevrelediği alanda stoklanan otomobiller drone kamerasına yansıdı. Görüntülerde, karayolu ile ormanlık alan arasındaki kapalı çayırlık alanda aynı renk ve modelde onlarca aracın yan yana dizildiği ve istiflendiği görüldü.

Benzer bir görüntü de Zeytinburnu’nda kaydedildi. Zeytinburnu’nda bir otoparkta toz içinde kalan onlarca yeni otomobil kameralara yansıdı.

Öte yandan araçların izlendiğini fark eden otopark bekçisi, aceleyle birini arayıp cep telefonuyla drone’u görüntülediğine dikkat çekti.

camlihemsinhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu