Haber

İTFAİYE EKİBİ TEK BACAĞI KESİLMİŞ KEDİYİ KURTARDI

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde otomobilin motor kayışına sıkışan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı. Önce sağ bacağı kesilen ve yaklaşık 1 aylık tedavi süresi tamamlanan kediyi itfaiye ekipleri sahiplendi ve ‘Tripot’ adını aldı.

3 Aralık’ta Bodrum İtfaiyesi, Çarşı Mahallesi’nde bir sokak kedisinin bir otomobilin motor kaputuna sıkıştığını bildirdi. Otomobilin motor kayışına sıkışan kedi kurtarıldı. Veterinere götürülen kedi sağ ön bacağını kaybetti. Tedavisi tamamlanan kedi itfaiye tarafından sahiplenildi. Kedi, veteriner gözetiminde itfaiyeye götürülerek yeni yuvasına teslim edildi. İtfaiye ekipleri kediye ‘Tripot’ adını verdi.

Tedavi sürecinin yaklaşık 1 ay sürdüğünü belirten Veteriner Hekim Nadir Çolak, “İtfaiyemizin ihbarı ile bize gelen minik kedimiz araçta mahsur kaldı ve ön kısmında parçalanma izleriyle enfeksiyon kaptı. Tedavisinin ardından sağ ön bacağı kesilerek üç ayaklı olarak hayatına devam ediyor. İtfaiye gruplarımız ‘burada ilgileneceğiz’ dediler. Gruplarımızla sağlıklı bir duruma geldik” dedi.

İtfaiye eri Çağatay Uysal ise sıkıştığı yerden kurtardıkları kediyi tedavisinin ardından sahiplendiklerini belirterek, kendisinin artık itfaiyeye yeni işçi olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu