Haber

Kuşadası Belediyesi ihtiyaç sahibi çocuklara süt desteği sağlıyor

Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arası çocuklarına süt takviyesi sağlamaya devam ediyor.

Her ay ortalama bin çocuğa süt desteği sağlayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu ay çocukların gelişim sürecinde en değerli besin olan sütü ailelere ulaştırmaya başladı.

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla vatandaşlarının yaşadığı sosyal ve ekonomik sorunlara çözüm üreten Kuşadası Belediyesi’nin, dar gelirli ailelerden gelen 2-5 yaş arası çocuklara yönelik başlattığı süt desteği projesi devam ediyor. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve eşi Duygu Günel’in öncülüğünde mart ayında başlatılan proje kapsamında “Kuşadası’nda çocuklar ağzına kadar süt içiyor” sloganıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince 8 litre süt dağıtılacak. 2-5 yaş arası her çocuğa imza karşılığında aylık süt. ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Her ay ortalama bin çocuğa süt takviyesi yapan gruplar, 7’nci ayına giren süt desteğinde şu ana kadar 41 bin 456 litre sütü ailelerin evlerine ulaştırdı.

Kuşadası Belediyesi ekipleri ilk olarak İkiçeşmelik ve Hacıfeyzullah Mahalleleri’nde süt dağıtımına başlayarak bu ay toplam 1113 çocuğa süt dağıttı. Ekipler, belirlenen program dahilinde kentin diğer mahallelerinde yaşayan çocuklara süt dağıtmaya devam ediyor. Süt desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 Güvercin Masa hattından başvuruda bulunabilirler. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu