Haber

Meclis Başkanı Şentop Hatay’da incelemelerde bulundu

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Hatay’ın depremden etkilenen Defne, Kırıkhan ve Antakya ilçelerini ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Deprem bölgesinde ziyaretlerini sürdüren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay’ın merkez ilçesi Defne’ye gitti.

Bölgede vatandaşlara ve arama kurtarma ekiplerine sıcak yemek dağıtan meclis görevlisini ziyaret eden Şentop, bölgedeki mahalle sakinlerinin durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi verdi.

Meclis çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Şentop, ardından okul bahçesinde ailelerle ve gönüllü kurtarma ekipleriyle sohbet etti.

Aileler, depremin ilk gününden bu yana yemek dağıtan meclis personeli için Şentop’a teşekkürlerini iletti.

Kırıkhan ve Antakya ziyareti

Meclis Başkanı Şentop, Kırıkhan’daki tabur komutasındaki Afet Koordinasyon Merkezini de ziyaret etti.

Koordinatör Vali olarak atanan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’dan ilçede can kaybı, yaralı vatandaşların durumu, hasar gören binalar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Şentop Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen ve milletvekillerinin de katıldığı toplantıda ailesinden 11 kişiyi kaybeden .

Şentop, Kırıkhan’ın ardından Antakya’ya giderek Hatay Valiliği Afet Uyum Merkezi’ne gitti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla AFAD yetkililerinden bilgi alan Şentop, bölgede yürütülen çalışmaları dinledi.

pamukovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu