Ekonomi

Ripple, küresel işlemleri kolaylaştırmayı amaçlayan gelişmiş sınır ötesi ödeme çözümünü başlatıyor

Blockchain ve kripto para endüstrisinde önemli bir gelişme olarak Dalgalanma sınır ötesi ödeme çözümü Ripple Payments’ın gelişmiş bir versiyonunu tanıttı. Duyuru Çarşamba günü Dubai’deki Swell 2023 Konferansında yapıldı. Ripple’ın amiral gemisi ürününün bu evrimi, uzman bilgisi olmasa bile, sınır ötesi ödemeler için blockchain’den etkin bir şekilde yararlanabilmeleri için işletmeleri gerekli altyapıyla güçlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Yenilenen Ripple Payments platformu, tek bir katılım süreci aracılığıyla Ripple’ın 70’ten fazla kripto ve geleneksel ödeme pazarından oluşan küresel ağına genişletilmiş erişim sunuyor. Bu genişleme, Web2 şirketleri ve eski ödeme kurumları da dahil olmak üzere küresel finans liderlerinin %80’inden fazlasının önümüzdeki üç yıl içinde faaliyetlerine kripto para birimlerini dahil etmeyi planladığı daha geniş bir eğilimin parçası.

Ripple, daha hızlı katılım sağlamak ve pazara giriş stratejilerini hızlandırmak için XRP Ledger’ın yerel merkezi olmayan borsası (XRPL DEX) ile entegre oldu. Ek olarak şirket, ödeme ürünü ölçeklendikçe optimize edilmiş bir deneyim sağlamak için kripto likidite seçeneklerini genişletti.

Küresel bir ödeme çözümü şirketi olan RocketFuel, Ripple Payments’ın bu geliştirilmiş versiyonunun ilk uygulayıcılarından biridir. Çözüm, global olarak çok çeşitli ödeme para birimlerindeki tüm ödeme akışını yönetecek ve RocketFuel’i doğrudan ödemelere yönelik artan talebi karşılayacak şekilde konumlandıracak.

Ripple Başkanı Monica Long, Ripple Ödeme Ürünleri Başkanı Brendan Berry ve RocketFuel CEO’su Peter Jensen, bu evrimin, dönüştürücü teknoloji aracılığıyla sınır ötesi ödemeleri optimize ettiğini vurguladı. Çalışmalarının, küresel çapta müşterilere klasik finansal sistemlerden daha etkili hizmet vermelerini sağladığına inanıyorlar.

Ripple ayrıca işletmeler için güvenilir bir ödeme sistemi oluşturmak amacıyla ABD genelinde MAS Büyük Ödeme Kurumu lisansı ve Para Aktarıcı Lisansları (MTL’ler) dahil olmak üzere düzenleyici uzmanlığından ve lisanslarından da yararlandı. Bu gelişme özellikle kripto çözümlerini kullanmak isteyen KOBİ’ler için faydalı olacaktır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

selendihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu