Haber

Rize Muhtarlar Derneği yeni başkanını seçti

Rize Muhtarlar Derneği Başkanlık seçimlerinde 41 oyla Gökmen Genç başkan seçildi.

Rize Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2 adayın yarıştığı seçimlerde 80 delege oy kullandı. Kullanılan oyların ardından açılan zarflarda Rize Merkez Hamzabey Mahallesi Muhtarı Gökmen Genç 41 oy alırken, adaylardan Elmalı muhtarı Mehmet Salih İşyar 39 oy aldı. Seçimi kazanan Gökmen Genç başkanlığı aldı.

Rize Muhtarlar Derneği Başkanlığı’na seçilen Gökmen Genç, tüm mahalle ve köy muhtarlarının birlikte çalıştığı bir dernek oluşturmak istediğini belirterek, “Niyetim, içinde hep birlikte çalıştığımız bir dernek oluşturmak. saygı ve sevgi çerçevesinde.Biz muhtarlar olarak toplumumuzun en temel yapı taşlarıyız.Amacımız bu köylerde yaşayan insanların istek ve ihtiyaçlarını köylerimizle birlikte gidermektir. en iyi şekilde üyelerimiz arasında güçlü bir birlik ve beraberlik duygusu oluşturmalıyız’ dedi.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel, “Buradaki asıl amaç her zaman olduğu gibi milletimize en iyi şekilde hizmet etmektir. Kurumumuzu bir adım daha ileriye taşımaktır. Demokrasinin gereği olan bu seçimde en büyük Unutmamamız gereken nokta, kim kazanırsa kazansın, bölersek doyarız, bölersek yok oluruz’ sözlerini kullandı. – RİZE

haber-esenler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu