Haber

Siyasi partiler 6’lı masanın adayını belirleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihini “14 Mayıs” olarak açıklamasının ardından Türkiye seçim havasına girdi. Bu kapsamda İYİ Parti’nin konut sahipliğinde 11’inci kez toplanan 6’lı masada ilk kez cumhurbaşkanı adayı masaya yatırıldı. Ancak 9 saatlik görüşmenin ardından aday açıklanmadı.

“NİHAİ DEĞERLENDİRMEDEN SONRA ADAYIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, “Bugünkü toplantımızda, milletimizin büyük beğeniyle karşıladığı, seçimi kazanmak ve ülkemizi güçlendirilmiş bir parlamenter sistemle yönetmek için çok somut adımlar attık. Geçiş Süreci Yol Haritasını sizlerle paylaşacağız. Cumhurbaşkanlığı adayının belirlenmesi ile birlikte son değerlendirmenin ardından kamuoyu ile birlikte tamamlanma aşamasına geldik.” söylendi.

6 SİYASİ PARTİ ANKET YAPACAK

Adayla ilgili belirsizlik sürerken, 6’lı masa 12’li karşılaşma 13 Şubat’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak. Bu toplantıya kadar 6 siyasi parti “aday” için sandık yapacak ve bu sandıklarla toplantıya katılacak. Anketlerde ismi öne çıkan aday için değerlendirme yapılacak ve nihai karar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

haberandirin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu