Haber

Edirne’de zemin katta iş yeri bulunan binalarda deprem riskine karşı denetimler devam ediyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, zemin katında iş yeri bulunan binaların sallanma riskine karşı kontrol altına alındığını söyledi.

Gürkan, belediyede düzenlediği toplantıda, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin yapı güvenliğinin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Kentteki 21 bin 382 binanın 2 bin 227’sinin iş yeri olduğunu belirten Gürkan, şöyle konuştu:

“Özellikle altında iş yeri bulunan binaların kolonlarında sorun olup olmadığı araştırılıyor. Binaların kolon ve kirişlerinde kesik olup olmadığı kontrol ediliyor. Bu anlamda sorunlu bir yapıyla karşılaşmadık. Şu ana kadar yapılan denetimler.Bu bizim açımızdan sevindirici.Beton özellikleri ve demir özellikleri açısından.Henüz bir denetim yapmadığımızın altını çizmek istiyorum.Bu başka bir teknik çalışma.”

Gürkan, ilk etapta yapıların taşıyıcı elemanlarının incelenip kontrol ekiplerinin sayısının artırılacağını vurguladı.

Edirne Belediyesi’nin deprem bölgesine yardım ve takviye çalışmalarının devam ettiğini belirten Gürkan, Edirne halkına teşekkür etti.

Recep Gürkan, Edirne’ye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yaptıklarını da ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandığını hatırlatan Gürkan, yakın zamanda seçim çalışmalarına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu