Haber

HDP’nin “Kılıçdaroğlu’nu genel merkezimize bekliyoruz” davetine CHP’li Özel’den yanıt

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Kılıçdaroğlu, adaylık sürecine ilişkin değerlendirmelerinin sürdüğünü söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’dan davet aldı.

“GENEL MERKEZİMİZDE ONU GÖRMEK İÇİN ZİYARETİNİZİ BEKLİYORUZ”

Sancar, “Toplumda güçlü bir değişim isteği var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığını, genel merkezimizde ziyaret etmek için kendisini ziyaret etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Özgür Özel, CHP Meclis Grup Başkanvekili.

CHP’Lİ ÖZEL’DEN HDP’NİN ÇAĞRISINA CEVAP

Habertürk yayınına katılan CHP Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özel, soru üzerine “HDP’ye ziyaret mümkün” dedi. Özel, şöyle konuştu: “Tebriklerinden dolayı Mithat Sancar’a teşekkür ediyoruz. Bunun örneklerini geçmişte çok verdik. Seçim güvenliği için çıktığımız yolda tüm siyasi partilerle birlikte HDP’yi ziyaret ettik. tek bir MHP randevu verdi, AK Parti’ye de gittik.

“HİÇBİR SORUN GÖRMÜYORUM”

Diğer taraflar ziyaret edildiği için kampanya süreci başlamadan önce veya kampanya süreciyle birlikte ziyaret edilebilir. Burada herhangi bir sorun görmüyorum. Daha önce Halkların Demokratik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret etmek istediğinde randevu alarak eş genel başkanların ziyaretini kabul etmiştik. Sayın genelkurmay başkanı bir takım olaylar olunca değerli eşbaşkanları aradı…”

haber-kemaliye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu