Haber

Selahattin Demirtaş ve Başak Demirtaş, ‘Bir Kira Bir Ev’ Kampanyasına 10 Çadır Bağışladı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyasının canlı yayınına gönderdikleri notta depremzedeler için 10 çadır bağışladıklarını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim 2020 İzmir depremi sonrası İzmirli depremzedeler için başlattığı ‘Bir Kiralık Bir Ev’ kampanyası, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzedeler için devam ediyor. Halk TV’de bu akşam düzenlenen ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyasına çok sayıda vatandaş bağışta bulunuyor.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş, avukatları aracılığıyla canlı yayına gönderdikleri notta depremzedeler için 10 çadır daha bağışladıklarını açıkladı. Sunucu Seda Selek, Demirtaş çiftinin notunu okudu. Selek’in okuduğu not şöyle:

“Bir kez daha herkese başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bu günler geçecek ama dayanışma ve el ele vererek geçecek. Halkımıza sözümüz var, ne olursa olsun herkesle yan yana duracağız.” mazlumların; büyük barışı, güçlü demokrasiyi ve aydınlık yarınları mutlaka kazanacağız.

“BU ŞİDDETLİ MÜCADELEDE BİR VE BİRLİKTE OLDUĞUMUZU UNUTMAYIN”

Gücümüz yettiğince HDP aracılığıyla halkımıza 10 çadır gönderebildik, sizlerin üzerinden de 10 çadır göndermek istiyoruz. Lütfen umudunuzu kaybetmeyin, korkmayın, bu zorlu mücadelede birlikte olduğumuzu unutmayın. Dayanışmada emeği geçen herkese teşekkür eder, selam ve sevgilerimizi iletiriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu